info@alvandsaz.ir تهران، مارلیک، خیابان دکتر حسابی، جنب خیابان غنچه، مسکن الوند 021-65169938

معرفی انواع دیوارکشی

b2
حسن شرفی چهارشنبه 15 بهمن 1399 0 نظر

معرفی انواع دیوارکشی

ساخت سوله UBM در انواع سوله

یکی دیگر از روشها ، ساخت سوله UBM در انواع سوله ها می باشد. می توان گفت که جدید ترین  روش در سوله سازی می باشد و فقط چند سال هست که این تکنیک وارد ایران شده است.

متریال اصلی در سوله UBM  ورق گالوانیزه است که این ورقها در هنگام ساخت به صورت خام به محل اجرای سوله برده می شوند و در همانجا توسط دستگاههای رول فورمینگ که توسط پیمانکار به محل ساخت برده شده فرم می گیرند و در نهایت با دستگاهی به نام سیمر  (simer) به هم دوخته می شوند. سوله UBM اصولا به صورت قوس کامل ساخته می شوند و فرمی شبیه به تونل به خود می گیرند. عایق سقفی که می توان بر روی سقف این سازه ها کار کرد از جنس پلی ارتان می باشد. از آنجایی که این نوع سازه ها با فولاد ساخته نمی شوند ، قیمت پایینتری دارند چون در این سازه ها مصرف دیوار هم می تواند به صفر برسد اما خلاف تصورات بعضی از کارفرمایان باید گفت که این سوله هم نیاز به فنداسیون دارد.

 

مزایای انواع سوله UBM 

 

  • سوله یو بی ام سرعت ساخت بهتری دارند نسبت به سوله های تیر ورقی
  • سوله ubm در مقابل باد و برف استقامت خوبی دارند ( به دلیل قوس خیلی زیاد )
  • قیمت تمام شده شان پایینتر است
  • و با توجه به پوشش پلی ارتان عایق خوبی در گرما و سرما دارند.

 

و اما نقاط ضعف و معایب سوله UBM 

 

  • ۱- سوله یو بی ام بی هیچ عنوان برای کاربری دامداری و مرغداری مناسب نیست ، زیرا عایق پوشش سقف سوله آن از پلی ارتان هست که به صورت پاششی از داخل به سقف سازه می پاشند. بخاطر بافت و منافذ زیاد پلی ارتان به شدت بو و میکروب و باکتری ها را به خود جذب می کند و قابل ضد عفونی شدن هم نیست. برای همین اگر بیماری ای به سراغ دام و یا طیور بیاید دیگر باید خسارات کلانی را متحمل بشوید.
  • ۲- در سوله یو بی ام با توجه به پوشش پلی ارتان و معایب آن که گفته شد ، وزارت بهداشت نیز برای مصارف بیمارستانی ، دارویی و مواد غذایی به آن مجوز نم یدهد.
  • ۳- در این سوله ها نمی توان از جرثقیل سقفی استفاده نمود.
  • ۴- قوس زیاد آن باعث می شود که نتوان از جرثقیل دروازه ای هم استفاده کرد.

نظر بگذارید

0